Warsztaty muzealne w Centralnym Muzeum Włókiennictwa
Dnia 7 maja 2014 klasa 3C uczestniczyła w warsztatach muzealnych w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Uczniowie zapoznali się z działaniem maszyny parowej, krosien przędzalniczych, które były na wyposażeniu XIX wiecznej fabryki Ludwika Geyera. Obecnie ekspozycje w muzeum mają charakter interaktywny i multimedialny, dzięki czemu odwiedzający mogą poznać wiele aspektów pracy przedsiębiorstwa produkującego wyroby włókiennicze w XIX i XX wieku. Uczniowie obejrzeli film o historii Łodzi, oraz wysłuchali referatu o życiu i działalności przemysłowej i filantropijnej wielkich łódzkich przemysłowców. Odwiedziliśmy również Księży Młyn imperium Karola Scheiblera. Opiekunami wycieczki byli p. Ewa Widz i p. Barbara Grzesiak.