XIII Gimnazjada Europejska
Klub Europejski działający w Gimnazjum nr 3 w Pabianicach pod opieką p. Urszuli Dzwonnik, p. Barbary Grzesiak, p. Jolanty Marczuk zorganizował 27 marca 2014 r. XIII edycję konkursu powiatowego Gimnazjada Europejska pod hasłem „10 lat Polski w Unii Europejskiej”.
Uczniowie biorący udział w konkursie musieli wykazać się znajomością geografii i historii Polski, najważniejszych zabytków kultury polskiej i europejskiej, tematyki integracji Polski z Unią Europejską, korzyści Polski z przystąpienia do UE, wiedzą o UE i jej symbolach na poziomie wykraczającym poza program gimnazjum.
Konkurs był przeprowadzony w formie teleturnieju, w III turach:
• I tura – uczestniczące drużyny odpowiadały na te same pytania,
• II tura – drużyny losowały pytania za 1, 2 punkty,
• III tura – drużyny wypełniały zadania o takim samym stopniu trudności.

W konkursie uczestniczyło 6 drużyn (3-osobowych) z gimnazjów powiatu pabianickiego.
Wyniki konkursu były następujące:
I miejsce – Gimnazjum nr 1 w Pabianicach – Iga Kuba, Ksenia Jakubiak, Magda Klimek, opiekun - p. Ewa Filipowska
II miejsce – Gimnazjum nr 3 w Pabianicach – Agata Urbańczyk, Agnieszka Witasik, Marcin Olejnik, opiekun – p. Andrzej Pasiński
III miejsce – Gimnazjum nr 3 w Pabianicach – Julia Dyba, Agnieszka Mackiewicz, Magdalena Śmiech, opiekun – p. Andrzej Pasiński

Nagrody dla zwycięzców i upominki dla wszystkich uczestników konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Pabianicach, Pani europoseł Joanna Skrzydlewska oraz Wydawnictwo PWN. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i materiały informacyjne o Unii Europejskiej.

Dziękujemy za udział i gratulujemy naszym uczniom