Konkurs „Śladami pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny”
Dnia 9 maja uczennice naszego gimnazjum wzięły udział w siódmej już edycji konkursu „Śladami pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny”. Zacięta rywalizacja toczyła się między pięcioma szkołami z powiatu pabianickiego. Konkurs rozpoczął się od indywidualnego testu o życiu papieża Polaka, a następnie rozstrzygane były konkurencje grupowe. Uczestnicy musieli między innymi zaznaczyć trasę siódmej pielgrzymki na mapie, poukładać pojedyncze słowa w pełną wypowiedź Ojca Świętego, nazwać miasta na podstawie zdjęć, a także rozwiązać trudną krzyżówkę.
Drużyna Gimnazjum nr 3 popisała się fenomenalnymi zdolnościami oraz wspaniałą umiejętnością pracy w grupie i z zapartym tchem walczyła do ostatniej chwili. Szybko wyprzedziła Gimnazjum z Dłutowa i Gimnazjum nr 2. Główna rywalizacja toczyła się między miejscami na podium. Ostatecznie nasza szkoła zajęła trzecie miejsce. Wywalczyły je:
Katarzyna Duda i Michalina Sadowska z klasy 3F oraz Agnieszka Witasik z klasy 2F.
„Chciałyśmy serdecznie podziękować pani Agnieszce Krzysztofik oraz panu Markowi Słowikowi za przygotowanie nas do tego konkursu. Bez nich nie poszło by nam tak dobrze.” - mówią uczestniczki konkursu.