VII Archidiecezjalny Turniej Koszykówki pod hasłem „Sport drogą do Boga”

W sobotę 17 maja odbył się w Łodzi VII Archidiecezjalny Turniej Koszykówki pod hasłem „Sport drogą do Boga”, którego organizatorem jest Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Łódzkiej.

Naszą szkołę w turnieju reprezentowali:
Brysz Maciej, Jasiczek Konrad, Kacperski Dariusz, Okrajek Dawid, Pawlik Damian, Dychto Krystian, Wojciechowski Kamil, Grala Hubert, Rogoziński Szymon, Streit-Wlaźlak Jarek, Miatkowski Sebastian.
Drużynę przygotowały Panie: Dorota Lewandowska oraz Joanna Nowak a duchowo wspierał pan Marek Słowik.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej Eucharystii. W drugiej część Turnieju uczniowie rywalizowali w sali gimnastycznej o puchar Duszpasterza Sportowców Archidiecezji Łódzkiej - ks. Pawła Miziołka. Do Turnieju Koszykówki przystąpiło 90 uczniów z 6 szkół z  Łodzi, Zgierza, Koluszek i Pabianic. Nasza drużyna zajęła pucharowe 3 miejsce.

Turniej był okazją, aby ukazać, że sport jest dla młodego pokolenia jedną z dróg wiodących do Boga. W czasie takich wyjątkowych lekcji religii i wychowania fizycznego jednocześnie, uczestnicy przez rywalizację sportową w duchu fair play uczą się okazywać szacunek dla bliźniego i samego siebie.