Przedstawienie „Śpiąca Królewna”
Jak co roku uczniowie naszej szkoły zrealizowali projekt edukacyjny, którego efektem było przedstawienie teatralne pt.: „Śpiąca Królewna”. Humorystyczna i uwspółcześniona wersja baśni podobała się zarówno uczniom ze SP 1, SP 3, SP 8, SP 9, SP 17, jak i przedszkolakom z PM 16 w Pabianicach. Ciężka praca i kreatywność artystów zostały docenione gromkimi brawami. Spektakl został wystawiony aż ośmiokrotnie w dniach 3 i 4 kwietnia 2014 roku. Wystąpili w nim uczniowie z klas II c i II h: Śpiąca Królewna – Magdalena Śmiech, Królewicz – Krystian Paszkiewicz, Król – Kacper Kopycki, Królowa – Alicja Staszek, Wróżki – Aleksandra Parafiniuk, Karolina Grzegórz, Joanna Kruczkowska, Aleksandra Zakrzewska, Wróżka Mirabella – Iga Zielińska, Zła Wróżka – Kamil Wojciechowski, Służący – Łukasz Bara, Kucharz – Albert Herman , Kuchcik – Sebastian Tarapacz, Narratorka – Julia Dyba. Bale wydawane na cześć królewny uświetniła swoimi występami Margaret. (W tej roli Agnieszka Mackiewicz). Choreografię do układów tanecznych opracowała p. Elżbieta Milczarek. Nad przygotowaniem scenografii czuwała p. Beata Debich. Cały spektakl wyreżyserowały : p. Monika Jaworska i p. Izabela Zakrzewska.