Projekt edukacyjny pt. "Co zwiedzać w Londynie?"
W dniach 02 - 03.04 2014 r. zrealizowany został projekt edukacyjny pt. "Co zwiedzać w Londynie?", którego opiekunem była pani S. Pelizg. Na przedstawienie zaproszono uczniów klas szóstych szkół podstawowych wraz z wychowawcami. Scenariusz i scenografię uczniowie przygotowali samodzielnie pod kierunkiem nauczyciela koordynującego.
Podczas przedstawienia Kate i William oprowadzili widzów po Londynie, opowiedzieli o zabytkach tj.: London Eye, Big Ben, Tower Bridge, Tower of London, Buckingham Palace. Sensacją okazało się słynne londyńskie muzeum Madame Taussauds, gdzie podziwiano figury woskowe: J. Depp, Rihanna i J. Bieber. Następnie aktorzy zaprosili do obejrzenia filmu z autentycznymi wywiadami przeprowadzonymi w Londynie. Po obejrzeniu filmu uczniowie klas szóstych wzięli udział w quizie, podczas którego za poprawne odpowiedzi otrzymywali słodkie nagrody. Uczniowie mogli również dowiedzieć się więcej na temat londyńskiego metra oraz obejrzeć oryginalne pamiątki z Londynu tj.: bilety wstępu, paragony, pocztówki, gazety, magazyny, książki, ulotki, rozkłady jazdy, mapy itp.
Przedstawienie ukoronowano występem zespołu The Beatles, który został nagrodzony gromkimi brawami. Widzom bardzo podobało się przedstawienie i czekają na powtórkę w przyszłym roku.
Uczniowie biorący udział w projekcie zostali nagrodzeni pamiątkowym dyplomem oraz książkami w języku angielskim.
W przedstawieniu udział wzięli uczniowie:
Zuzanna Bartłomiejczyk 1d
Kamila Gajewska 1d