„ODLOT” JAKO LEKCJA WYCHOWAWCZA”
19 lutego 2014 r. uczniowie klasy 3E, 3H i 3i naszego Gimnazjum uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym pt. „Odlot”. Spektakl, według scenariusza Inki Dowlasz, na deskach sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Pabianicach, zaprezentowali uczestnicy grupy teatralnej „Dialog” działającej w MOK-u pod okiem instruktora Marka Binkowskiego.
Sztuka „Odlot” dotyka problemów dorastających młodych osób żyjących we współczesnych rodzinach, stąd adresowana jest do młodzieży, nauczycieli oraz rodziców.
Punktem wyjścia spektaklu są problemy dorastającej dziewczyny, która nie może się zmobilizować, żeby wyjść z domu do szkoły a na dodatek wplątana jest w jakąś podejrzaną znajomość. Typowe perypetie okresu dorastania mogą jednak przerodzić się w dramat nieudanego życia.