XXI Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę"
17 stycznia 2014 r. w Domu Kultury w Ksawerowie odbyło się ogłoszenie wyników powiatowego etapu XXI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. Celem konkursu jest zachęcanie dzieci i młodzieży do poznawania Ziemi Ojczystej, promowania Małych Ojczyzn, dziedzictwa narodowego oraz osiągnięć współczesnych czasów.
Do konkursu prace zgłaszali uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu pabianickiego. Z naszej szkoły zgłoszone na konkurs były dwie prace:
• Huberta Kirsza – praca multimedialna „Historia mojej szkoły” tworzona pod opieką p. Jolanta Marczuk,
• Anety Retelewskiej i Marty Kubiak - praca multimedialna „Moja mała ojczyzna – Pabianice”, którą opiekował się p. Andrzej Pasiński.
Wyniki przedstawiła pani Jolanta Łacwik -Becht, przewodnicząca jury, a nagrody wręczał pan Sławomir Szczesio, Prezes Z.O. PTTK.
Praca Huberta Kirsza zajęła II miejsce w powiecie, a Aneta Retelewska i Marta Kubiak otrzymały wyróżnienie. Nagrodzeni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy i opiekunowie uczniów pamiątkowe dyplomy.