III Powiatowy Turniej Strzelecki w Strzelectwie Sportowym
4 kwietnia br. w Pabianickim Klubie Sportów Ogólnowojskowych Ligi Obrony Kraju „Walter” odbył się III Powiatowy Turniej Strzelecki w Strzelectwie Sportowym. W zawodach uczestniczyło 44 zawodników z 11 szkół z terenu Powiatu Pabianickiego.
W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Petrykozach. Indywidualnie najlepszy wynik uzyskała uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 14 - Karolina Plucińska.

W poziomie szkół gimnazjalnych zwyciężyło Gimnazjum nr 1 w Pabianicach. Nasza szkoła zajęła III miejsce. Gimnazjum nr 3 reprezentowali Agata Wnuk, Julia Dyba (obie kl. II h), Katarzyna Duda (III f) i Damian Bednarek (III e). W konkurencji KPN 10 najlepiej strzelała uczennica naszej szkoły Agata Wnuk, a w konkurencji PPN 10 uczeń Gimnazjum nr 1 Konrad Papiernik.

Wśród szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Zespół Szkół nr 1 w Pabianicach. Indywidualnie zwyciężyli: uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Pabianicach Agnieszka Widz (PPN 10) i uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Pabianicach Piotr Kubiak (KPN 10).

15 kwietnia br. w Gimnazjum nr 3 odbyło się uroczyste rozdanie nagród. Szkoły otrzymały pamiątkowe puchary, a najlepsi zawodnicy upominki z rąk p. wicedyrektora Andrzeja Mielczarka. Nagrody ufundował sklep komputerowy „hagjos” z ul. Partyzanckiej 46 w Pabianicach.

Turniej zorganizowali nauczyciele Gimnazjum nr 3: panowie Tomasz Madaliński i Andrzej Pasiński. Organizatorzy serdecznie dziękują Pani Katarzynie Wiśniewskiej i Panu Bolesławowi Wiśniewskiemu za pomoc w przeprowadzeniu turnieju, Pani Wioletcie Sobieraj za muzyczną oprawę uroczystości rozdania nagród oraz Pani Ewie Włodarczyk za pomoc w procesie organizacji.