Radio Łódź – od „kuchni”
Uczniowie z naszego gimnazjum mogli poznać tajniki pracy dziennikarzy radiowych, zwiedzić archiwum radiowe, zobaczyć pracę redaktorów, prezenterów „na żywo” oraz realizatora dźwięku. Młodzież zwiedziła archiwum i taśmotekę muzyczną, zadawała pytania, na które odpowiadał oprowadzający nas dziennikarz redakcji informacyjnej pan Radosław Wilczek - dziennikarz Redakcji Publicystyki i Magazynów Kulturalnych, który w radiu zajmował się motoryzacją, techniką i nauką. Przez wiele lat był dziennikarzem interwencyjnym. Dla Radia Łódź zbudował Syrenkę Figurenkę, którą przepłynął Wisłę od Krakowa do Gdańska i Pływające Studio Radia Łódź, dzięki któremu rozgłośnia zdobyła Mistrzostwo Polski. Obecnie prowadzi magazyny naukowe i techniczne; wtorkowe "Szkiełko i Oko" oraz środową "Historię Wynalazku".
W wycieczce uczestniczyła klasa I g z p. Wiolettą Sobieraj oraz uczniowie przygotowujący projekt edukacyjny pod opieką p. Tomasza Madalińskiego i p. Justyny Michalak.

Tekst: Wioletta Sobieraj