I Powiatowa Spartakiada Ekologiczno – Historyczna
Finał spartakiady odbył się 20. 05.2014 w Gimnazjum nr 2 w Pabianicach. Uczestniczyli w niej uczniowie szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych z Powiatu Pabianickiego.
Nasze gimnazjum reprezentowali: Justyna Rudzka kl. III f (kapitan), Julia Stachowska kl. III g oraz Mateusz Małolepszy kl. III f. Opiekunami zespołu były p. Barbara Grzesiak i p. Mariola Grzegorzewska.
Spartakiada składała się z trzech etapów:
1 etap – drużyny rozwiązywały pisemnie test z ekologii i historii miasta Pabianic.
2 etap – zawody sportowe
3 etap – ustne odpowiedzi kapitanów na zadawane pytania z ekologii i historii.
Dużą atrakcją spartakiady było zorganizowane w przerwie spotkanie z panem – sokolnikiem pracującym na lotnisku Lublinem. Zaproszony gość przybliżył uczestnikom spartakiady historię sokolnictwa, opowiedział o pracy sokołów na lotnisku oraz przywiózł ze sobą sokoła i jastrzębia, ptaki te można było zobaczyć z bliska a nawet potrzymać na własnej ręce.

Podsumowanie I Powiatowej Spartakiady Ekologiczno – Historycznej odbyło się 27.05.2014 r. w PODN i DM. Uczniowie z naszego gimnazjum zajęli V miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.