Sport drogą do Boga
10 maja w Salezjańskim Liceum i Gimnazjum im. ks. Jana Bosko w Łodzi, odbył się VII Archidiecezjalny Turniej Siatkówki dla gimnazjalistów pod hasłem „Sport drogą do Boga”. Organizatorem Turnieju był Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Łódzkiej.
Mottem przewodnim tegorocznych zawodów były słowa Jana Pawła II, które wypowiedział podczas mszy świętej do sportowców w Rzymie 20 października 2000 roku: „Niech ćwiczenia fizyczne będą częścią waszego poszukiwania wyższych wartości, które kształtują charakter i dają poczucie godności i sukcesu we własnych oczach i w oczach innych.”
Spotkanie rozpoczęło się od Eucharystii, sprawowanej przez ks. Jarosława Patera, Dyrektora Wydziału Katechetycznego naszej Kurii. W drugiej część turnieju uczniowie rywalizowali w sali gimnastycznej o puchar Duszpasterza Sportowców Archidiecezji Łódzkiej, ks. Pawła Miziołka. W turnieju wzięło udział 130 uczniów z 8 szkół. W kategorii chłopców rywalizowało pięć drużyn, zaś w kategorii dziewcząt osiem zespołów.
Drużyna z naszego gimnazjum w kategorii dziewcząt zajęła 2 miejsce ulegając w finale Gimnazjum nr 2 w Łodzi 1:2.
Skład drużyny: Trener pan Tomasz Zawada
Julia Warmińska, Roksana Domańska, Karolina Jurek, Justyna Biskupska, Kinga Michalak, Sandra Makowska, Iga Zielińska, Sandra Kail, Wiktoria Sobczyk.
Drużyna Gimnazjum nr 3 w kategorii chłopców zajęła 3 miejsce.
Skład drużyny: Trener pani Justyna Michalak
Adrian Jeliński, Kacper Hajdan, Daniel Pikula, Michał Rybicki, Paweł Wójcik, Dawid Magdziarz, Krystian Dychto, Jakub Jachimski, Paweł Fiks.

Specjalne podziękowania kierujemy do p. MARKA SŁOWIKA za opiekę, zdobywanie funduszy na wyjazd oraz pomoc w organizacji samego wyjazdu.
Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów sportowych.