Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej
W dniu 8 maja 2014 r. czwórka uczniów naszej szkoły odwiedziła Państwową Straż Pożarną w Pabianicach. Na miejscu czekał już na nas strażak, pan Miłosz, absolwent naszego gimnazjum. Na początku opowiedział on uczniom jak wygląda, na co dzień praca strażaków, jakie predyspozycje musi mieć kandydat na strażaka oraz jak należy postępować w sytuacji zagrożenia. Pan Miłosz zaprezentował pojazdy pożarnicze, dokonał pokazu możliwości sprzętowych m.in. zestawów hydraulicznych, zestawów pneumatycznych, urządzeń do podnoszenia, kruszenia, łamania, liny, sprzętu do wybijania szyb oraz aparatów ochrony dróg oddechowych. Nasi uczniowie zapoznali się także z ubraniem umundurowania specjalnego oraz hełmu, który mogli osobiście przymierzyć. Podczas wizyty w strażnicy uczniowie pod opieką pana Miłosza mogli wszystkiego dotknąć i wypróbować a także wsiąść do jednego z wozów strażackich. Na końcu zostaliśmy oprowadzeni po całej jednostce z wyjątkiem miejsc, do których nie wolno wchodzić osobom z zewnątrz.