74 rocznica pierwszej masowej deportacji Polaków na Syberię
Uczniowie naszej szkoły w niedzielę 9 lutego 2014 r. uczcili kolejną rocznicę pierwszej masowej deportacji Polaków na Syberię. Wspólnie z Sybirakami zrzeszonymi w pabianickim kole, władzami samorządowymi miasta, powiatu, organizacjami kombatanckimi i zaproszonymi gośćmi uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii, którą celebrował ks. Radosław Pawłowski CM –z parafii NMP Różańcowej.
Po mszy świętej - poczty sztandarowe i zgromadzeni przeszli pod tablicę upamiętniającą te wydarzenia – odmówiono modlitwę, złożono kwiaty, odśpiewano hymn Sybiraków.
Prezes Koła Sybiraków p. Jan Kwiatkowski wygłosił okolicznościowe przemówienie.
Druga część spotkania odbyła się w sali parafialnej przy herbacie.
Uczniowie naszej szkoły przedstawili krótki program słowno – muzyczny pod kierunkiem p. Wioletty Sobieraj i p. Andrzeja Pasińskiego.
Wśród reprezentacji naszej szkoły byli:
chór:
Magdalena Czestkowska - skrzypce
Natalia Wierzbowska - skrzypce
Aleksandra Szymańska - flet
Maria Świątek
Justyna Maćkowiak
Klaudia Becht
Julia Pomykała
Sandra Maciejewska
Aleksandra Dąbrowska
Aneta Szalewska
Zuzanna Mruczek
Natalia Madaj

oraz recytujący:
Magdalena Pękala
Aleksandra Kulińska
Anna Langner
Aleksandra Komorowska
Kamila Owczarek.

Dyrekcja Szkoły dziękuje pocztowi sztandarowemu i opiekunowi p. Tomaszowi Madalińskiemu oraz wszystkim występującym za udział w tej patriotycznej uroczystości.

Tekst: Wioletta Sobieraj