Powiatowy konkurs języka angielskiego
Trzynastego marca odbył się kolejny finał Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego Szop Pracz-Raccoon. Organizowany przez Gimnazjum nr 2 w Pabianicach konkurs językowy już po raz dziesiąty zgromadził rzeszę wielbicieli języka angielskiego z całego powiatu, głównie z Pabianic, Piątkowiska, Konstantynowa i Ksawerowa.
Raccoon jest konkursem wieloetapowym, sprawdzającym znajomość gramatyki i słownictwa, umiejętności: pisania czytania i słuchania ze zrozumieniem i mówienia - na etapie finałowym. Od dwóch lat zadaniem uczniów jest także nakręcenie filmu w języku angielskim na podany temat.
W roku 2014 komisja w składzie:
E. Lewandowska-Gim. 2
W.Różycka-Śpionek-Gim. 2
M. Tomczyk-Gim. 2
A. Krajewska-Gim. 3
M. Brzeska-Gim. 1
A. Wójcik-Grudzińska-Gim. 1
M. Zaspa-Gim. w Piątkowisku
po burzliwych naradach wyłoniły niekwestionowanego zwycięzcę, którym okazał się Jakub Jabłecki. Kuba uczy się języka angielskiego od kilku lat w szkole, na lekcjach prywatnych, ale głównie, jak podkreśla, utrzymuje kontakty z native speaker’ami. Zwycięzcy życzymy dalszych sukcesów językowych!
Gimnazjum numer 3 reprezentowali:
Natalia Hille
Aleksandra Kozioł
Bartłomiej Franczak
Michał Budziński

Do etapu finałowego zakwalifikowali się:
Bartek Franczak
iMichał Budziński.
Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę, wspaniale prezentując się na poszczególnych etapach, głównie w części „mówionej”, w której zdobyli maksymalną liczbę punktów. GRATULUJEMY!

Pozostałe informacje o konkursie są przedstawione w prezentacji multimedialnej