Wicemistrzowie Województwa Łódzkiego
W dniu 21.05.2014r. reprezentacja chłopców naszego Gimnazjum wzięła udział w Finale Wojewódzkim w koszykówce, który odbył się w Łowiczu.
W zawodach udział wzięły reprezentacje: Gimnazjum nr 3 Pabianice, Gimnazjum nr 22 Łódź, Gimnazjum nr 2 Radomsko, Gimnazjum nr 2 Łowicz. W meczu półfinałowym Gimnazjum nr 3 z Pabianic pokonało Gimnazjum nr 2 z Łowicza 59:52 . W meczu finałowym o pierwsze miejsce nasza drużyna przegrała z Gimnazjum nr 22 z Łodzi. Najwięcej punktów w drużynie z Pabianic rzucili: Juliusz Knop 38 pkt, Marcin Lewandowski 33 pkt. i Artur Szczerkowski 17 pkt.
Chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze i wywalczyli II miejsce w Województwie Łódzkim, zdobywając srebrne medale i okazały puchar. Aby zająć tak wysokie miejsce w województwie drużyna najpierw musiała wygrać turnieje kwalifikacyjne na szczeblu miasta, powiatu, rejonu i półfinału wojewódzkiego.
Reprezentacja Gimnazjum, której opiekunem jest p. Dorota Lewandowska, wystąpiła w następującym składzie: