Sztafeta Niepodległości z Okazji Święta 11 Listopada
Już po raz drugi nasze gimnazjum wzięło udział w dniu 11 Listopada w „SZTAFECIE NIEPODLEGŁOŚCI” – BIEGU ULICZNYM z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI.
Celem biegu jest uczczenie Święta Niepodległości oraz popularyzacja biegania jako naturalnej formy ruchu oraz promocja miasta Pabianice i Gminy Dobroń.
Bieg rozpoczął się startem honorowym o godz.10.00 przed Kościołem w Dobroniu i prowadził ulicami Dobronia do drogi krajowej nr 14, następnie przez Chechło Drugie i Chechło Pierwsze do granic Pabianic. Następnie ulicą Łaską, Zamkową, obok Kościoła Najświętszej Maryi Panny i Kościoła Św. Mateusza w Pabianicach. Meta biegu była na ulicy Gdańskiej przed Komendą ZHP w Pabianicach. Trasa biegu została podzielona na 4 odcinki.
Nasi uczniowie biegli odcinek IV od Kościoła NMP do Kościoła Św. Mateusza w Pabianicach i ulicą Gdańską pod komendę Hufca ZHP Meta. Odcinek ten liczył 1000m. W Hufcu ZHP czekała na uczestników gorąca herbata, baton oraz pamiątkowy dyplom.

Nasze Gimnazjum reprezentowali uczniowie:
Natalia Madaj 3d
Aleksandra Zakrzewska 3c
Agnieszka Mackiewicz 3c
Bartosz Malarczyk 3d
Aleksander Placek 3d
Franciszek Błoch 2e

Nauczyciele – opiekunowie p.: Joanna Nowa, Dorota Lewandowska, Elżbieta Milczarek.