VIII Powiatowy Konkurs „Fizyka łatwiejsza niż myślisz”
W dniu 1 grudnia 2014r. w I LO odbył się VIII Powiatowy Konkurs „Fizyka łatwiejsza niż myślisz”. Konkurs objęty był patronatem Starosty Pabianickiego. Organizatorką konkursu była nauczycielka fizyki w I LO p. Anna Hartleb, we współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach. W konkursie wzięło udział 10 zespołów z 6 szkół powiatu pabianickiego: Gimnazjum nr 3, Gimnazjum w Ksawerowie, Gimnazjum w Dłutowie, I LO, II LO oraz ZS 2. Każdy zespół przygotował jedno ciekawe doświadczenie, które zostało zaprezentowanie i wyjaśnione podczas konkursu.
Nagrody zostały sfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły - Szymon Jacoń i Krystian Mazurek przygotowani przez p. Bożenę Szczecińską, którzy zaprezentowali doświadczenie "Jak przeciąć butelkę sznurkiem", oraz Hubert Grala i Kacper Kopycki uczniowie p. Zofii Tuzikiewicz prezentujący "Elektryczną huśtawkę".
Miło na donieść, że Szymon Jacoń i Krystian Mazurek zajęli III miejsce w konkursie. Gratulujemy uczniom i Ich opiekunowi.