„Dzielmy się wiarą jak chlebem"- jasełka w naszej szkole
Boże Narodzenie dla większości z nas to najpiękniejszy i najbardziej oczekiwany okres w roku. Zgodnie z wielowiekową tradycją obchodzimy je niezwykle uroczyście, pamiętając o wszystkich związanych z nim obyczajach i przesądach. Boże Narodzenie to także „Jasełka”.
W naszym przedstawieniu występowali: Maryja, Józef, poszukujący szczęścia młody człowiek, gwiazda Betlejemska, szatan, postaci symbolizujące zło świata: - kult pieniądza, sukcesu, seksu, agresję, terroryzm, wojnę, biedę, alkoholizm, narkomanię. Występowali także: Aniołowie, recytatorzy, chór i mała orkiestra szkolna.

W przedstawieniu wzięli udział uczniowie:
• Daria Ficek, Hille Maria, Natalia Laśkiewicz, Patrycja Lewowska, Patrycja Lipowska, Basia Orpel, Aleksander Placek, Aneta Szalewska, Ola Szymańska, Marta Tadejczyk, Martyna Tokarczyk, Viktor van Wijngaarden, Ania Wajszczyk, Zosia Wosio, Alicja Staszek, Rafał Wyderka, Weronika Ziętala, Paweł Sonnak, Marcin Śmigielski, Maria Cipińska, Julia Zbrojewska, Jakub Kozłowski, Joanna Kruczkowska.
Przedstawienie przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Agnieszki Krzysztofik i p. Marka Słowika.
Chór:
• Zuzia Bartłomiejczyk, Wiktoria Bednarska, Klara Chmielewska, Weronika Jeżowska, Karolina Krawczyk, Żaklina Kubicka, Sandra Maciejewska, Natalia Madaj, Zuzia Mruczek, Sandra Siuta, Marta Stasiak, Julia Ścibor, Ola Kozieł, Maria Świątek, Sara Wawrzyńska.
Orkiestra w składzie:
• Magda Czestkowska - skrzypce, recytacja
• Piotr Florczuk - skrzypce
• Anna Andrzejewska - altówka, recytacja
• Karina Dychto - wiolonczela
• Hanke Julia - flet
• Nikodem Kirsz - klarnet
• Marta Tadejczyk - gitara, recytacja
• Paweł Florczuk - fortepian

Przygotowanie chóru, utworów muzycznych, aranżacje: p. Wioletta Sobieraj.
Dekoracje wykonała p. Beata Debich.
Na zakończenie przestawienia nie zabrakło życzeń kierowanych do nauczycieli, wychowawców oraz pracowników administracji i obsługi. Przedstawienie skłoniło do refleksji i ożywiło wszystko co dobre, piękne, rodzinne i szlachetne.