Lekcja geografii w terenie
9 października klasy integracyjne 2c i 2d wzięły udział w wycieczce przedmiotowej z geografii. Na początku naszej trasy udaliśmy się do kopalni soli w Kłodawie. Wizyta rozpoczęła się od wysłuchania historii powstania złóż kłodawskich, a następnie wszyscy uczestnicy wycieczki, założyli kaski i zjechali windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi. Niezapomniane wrażenia pozostawił w naszej pamięci zjazd z prędkością 6m/s, który odbywał się w całkowitych ciemnościach - nie licząc jednej małej latarki naszego przewodnika po kopalni. Zwiedzanie trwało około dwóch godzin, w czasie których zobaczyliśmy między innymi: kaplicę świętej Kingi, liczne komory solne, grotę Drakuli oraz wiele innych atrakcji. Mieliśmy również możliwość zobaczenia maszyn używanych w podziemnym górnictwie solnym. Na koniec każdy chętny mógł zabrać ze sobą na pamiątkę dowolnej wielkości kryształ soli. Następnie udaliśmy się do Łęczycy, gdzie zwiedzaliśmy Zamek Boruty i Archikolegiatę w Tumie, która ma już 850 lat.
Uczniowie przebywali na wycieczce pod opieką nauczycieli: p. Grażyny Worach-Kapitułki, p. Wacławy Czyżewskiej, p. Urszuli Węgrzyn-Skrzydlewskiej i wicedyrektora szkoły p. Andrzeja Mielczarka.