Wycieczka integracyjna klas 1A i 1B do Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej
W dniach 23 - 24 października 2014 r. uczniowie klas 1A(i), 1B(i) oraz 3H pod opieką pań I. Zakrzewskiej, E. Szkudlarek, D. Gwiazdowskiej i pana A. Pasińskiego uczestniczyli w integracyjnej wycieczce do Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej.
Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali wystawy: „Stuka polska XVII - XIX w” oraz „Stuka europejska XV- XX w.” w Muzeum Narodowym we Wrocławiu oraz podziwiali Panoramę Racławicką. Następnie zwiedzili: Park Zdrojowy w Kudowie Zdroju i słynną Kaplicę Czaszek w Czermnej. Wieczorem uczestniczyli w pokazie zdobienia (szlifowania) naczyń ze szkła i wysłuchali opowieści o historii szklarstwa w Kotlinie Kłockiej.
Kolejnego dnia uczestnicy wycieczki wspięli się na Strzeliniec Wielki a następnie zwiedzili wspaniałe Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin i Patronki Ziemi Kłodzkiej w Wambierzycach.
Wieczorem, wszyscy szczęśliwi i pełni wrażeń, wrócili do Pabianic.