Wycieczka geograficzno-biologiczna do Muzeum Geologicznego i Palmiarni w Łodzi
Dnia 19 listopada 2014r. klasa 3C pod opieką p. Ewy Widz i p. Marioli Grzegorzewskiej uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej geograficzno-biologicznej do Muzeum Geologicznego i Palmiarni w Łodzi. Uczniowie słuchając przewodników i oglądając oba obiekty wypełniali karty pracy. W Muzeum geologicznym zapoznali się z ciekawymi minerałami pochodzącymi z polskich i światowych stanowisk mineralogicznych. Obejrzeliśmy wiele ciekawych skał, kryształów syntetycznych, skamieniałości, fragmentów rafy koralowej a nawet meteorytów.
Palmiarnia łódzka oferuje zwiedzającym 2400 gatunków i odmian roślin zgromadzonych w trzech pawilonach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć między innymi bananowce, cynamonowiec, wawrzyn szlachetny, eukaliptusy, różne gatunki storczyków i kaktusów, rośliny drapieżne takie jak: rosiczki i dzbaneczniki, a także bambusy, kawowce i wiele innych ciekawych roślin stref równikowej, zwrotnikowej i podzwrotnikowej.