Projekt edukacyjny „Jak promować języki obce?”
Projekt edukacyjny „Jak promować języki obce?”  został zrealizowany w związku z „Europejskim Dniem Języków Obcych”. Realizację projektu rozpoczęto od zebrania chętnych do wzięcia w nim udziału. Uczestnicy na pierwszej próbie wybrali swoje role oraz otrzymali scenariusze, które później edytowali wspólnymi siłami. Uczniowie rzetelnie i regularnie uczęszczali na próby, które odbywały się w poniedziałki w sali 304. Wykazali się kreatywnością, nowatorstwem, umiejętnością pracy w grupie, oraz sumiennością w powierzonych zadaniach. Ich dyscyplina i zaangażowanie wpłynęły na przebieg prób, które mijały bezproblemowo, a czas wykorzystano w sposób bardzo efektywny. Przed przedstawieniem uczniowie wzięli udział w dekorowaniu sali 204 oraz łącznika, na którym odbyła się wystawa. Prezentacja projektu odbyła się 26 września 2014 r. w sali 204. W przedstawieniu udział wzięli:
Zuzanna Bartłomejczyk II d
Przemysław Ehman II d
Maciej Kopa II d
Joanna Malinowska II d
Zuzanna Piotrowska II d
Norbert Woch II d
Klaudia Grabowska III f
Weronika Grabowska III f
Karolina Kimla III f
Karolina Grzegórz III c
Aleksandra Parafiniuk III c
Małgorzata Wajerowicz III a
Adam Ungier III g
Julia Ścibor IIg

Na prezentacje zaproszone zostały klasy: 1b, 2a, 3c, 3f. Uczniowie przedstawią go w formie prezentacji multimedialnych, krótkich filmów i wystąpień na „żywo” przed społecznością szkolną. Widownia wzięła też udział w quizie o językach obcych. Wszyscy bawili się doskonale. Na łączniku szkoły odbyła się wystawa związana z promowaniem nauki języków obcych. Nauczycielkami koordynującymi projekt były panie Sylwia Pelizg i Ewa Włodarczyk.