„Dzielmy się wiarą jak chlebem"- jasełka w remizie OSP w Rydzynach
"Dzielmy się wiarą jak chlebem"- jasełka przygotowane przez uczniów naszego Gimnazjum, wystawione dla mieszkańców sołectwa Rydzyny. Zostaliśmy zaproszeni przez panią sołtys Krystynę Helbik, która zorganizowała dla nas dowóz oraz słodki poczęstunek.
Na salę przybyło wielu mieszkańców sołectwa, a także Rodzice naszych występujących.
Przedstawienie zostało bardzo pozytywnie przyjęte. Pani sołtys podziękowała wszystkim występującym za piękny występ. A my dziękujemy za zaproszenie.

"Cieszmy się i radujmy z darów, które przyniosła Boża Dziecina.
A przyniosła ich wiele.
Wśród nich – wiara, nadzieja i miłość.
Te trzy wartości potrzebne są każdemu człowiekowi:
- samotnym i opuszczonym
- chorym i lekarzom
- wychowawcom i urzędnikom
- rządzącym i podwładnym
- bezrobotnym poszukującym pracy
- ojcom i matkom
- tym, którzy poszukują wyjścia z nałogów
- młodym, szukającym sensu życia".

I tak w naszym przedstawieniu występowały również te trzy dary: wiara, nadzieja i miłość.
Aktorzy:
Daria Ficek, Hille Maria, Patrycja Lewowska, Patrycja Lipowska, Basia Orpel, Aneta Szalewska, Ola Szymańska, Marta Tadejczyk, Martyna Tokarczyk, Viktor van Wijngaarden, Ania Wajszczyk, Zosia Wosio, Alicja Staszek, Rafał Wyderka, Weronika Ziętala, Paweł Sonnak, Marcin Śmigielski, Maria Cipińska, Julia Zbrojewska, Jakub Kozłowski, Joanna Kruczkowska.
Przedstawienie przygotowane pod kierunkiem p. Agnieszki Krzysztofik i p. Marka Słowika.
Chór:
• Zuzia Bartłomiejczyk, Wiktoria Bednarska, Klara Chmielewska, Weronika Jeżowska, Karolina Krawczyk, Żaklina Kubicka, Sandra Maciejewska, Natalia Madaj, Zuzia Mruczek, Sandra Siuta, Marta Stasiak, Julia Ścibor, Ola Kozieł, Maria Świątek, Sara Wawrzyńska.
Orkiestra w składzie:
• Magda Czestkowska - skrzypce, recytacja
• Piotr Florczuk - skrzypce
• Anna Andrzejewska - altówka, recytacja
• Karina Dychto - wiolonczela
• Hanke Julia - flet
• Nikodem Kirsz - klarnet
• Marta Tadejczyk - gitara, recytacja
• Paweł Florczuk - fortepian

Przygotowanie chóru, utworów muzycznych, aranżacje: p. Wioletta Sobieraj.
Dekoracje wykonała p. Beata Debich.