Dopalaczom mówimy STOP – wybieramy zdrowie
W ostatnich latach na rynku pojawiły się nowe substancje psychoaktywne o zróżnicowanym składzie chemicznym., tzw. „dopalacze”. Na temat dopalaczy krąży wiele opinii, półprawd i mitów. Są postrzegane zarówno jako śmiertelne niebezpieczeństwo, jak i niegroźne używki. Takie opinie wynikają przede wszystkim z niewiedzy o ich działaniu, ale też z tego, że substancje psychoaktywne różnie wpływają na różnych ludzi.

W ramach Wojewódzkiej Kampanii Edukacyjnej „Dopalaczom mówimy STOP – wybieramy zdrowie” pedagodzy szkolni przeprowadzili akcję informacyjną skierowaną zarówno do rodziców, jak i uczniów naszego gimnazjum dotyczącą problemu dopalaczy. Kolejnym krokiem będzie przeprowadzenie cyklu zajęć o tej tematyce w wybranych klasach.