Brawo Julia
Julia Wdowińska, uczennica klasy 3A Gimnazjum nr 3 z oddziałami integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pabianicach została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego uzyskując 100% poprawnych odpowiedzi.
Julia Wdowińska, Małgorzata Wajerowicz, Julia Dyba, Kacper Kopycki i Adam Ungier 13 stycznia 2015r. pisali etap rejonowy tego konkursu wykazując się bardzo dobrą znajomością chemii. Jednak tylko Julia Wdowińska odniosła największy sukces uzyskując 6 marca 2015r. tytuł laureatki Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Szkolenia Praktycznego. Kurator łódzki zapewnia Julii miejsce w wybranej szkole ponadgimnazjalnej naszego województwa oraz zwolnienie z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego. Uczennicę do konkursu przygotowały nauczycielki chemii p. Ewa Szkudlarek i p. Wacława Czyżewska. Julii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.