Koncert - Pabianicka Kampania Społeczna Przeciwko Dopalaczom
Dnia 23 marca odbyło się uroczyste zakończenie kampanii przeciw dopalaczom organizowanej pod hasłem:„Całe miasto o tym trąbi, bierzesz dopy - będziesz zombie".
Akcja miała na celu zlikwidowanie problemu dopalaczy w naszym mieście.
W naszej szkole zbieraliśmy podpisy uczniów i rodziców pod listem napisanym przez przedstawicieli Pabianickiej młodzieży do prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
Zakończenie akcji odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach. Uroczystość otworzyła grupa wolontarystyczna "Agrafka" wraz ze swoim przedstawieniem "Dopy Sropy", które pomogło zrozumieć istotę problemu dopalaczy w naszym mieście. Nie zabrakło również wystąpień wokalnych i tanecznych grup z Miejskiego Ośrodka Kultury, oraz Miejskiego Domu Kultury. Na ostateczne podsumowanie akcji prezydent miasta Grzegorz Mackiewicz wręczył podziękowania dla wszystkich szkół w naszym mieście.

tekst i foto: Magdalena Pintera