Wręczenie dyplomów i nagród laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych
W auli Czerwonej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów.
W tym roku szkolnym w piętnastu wojewódzkich konkursach przedmiotowych z języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego, matematyki, historii, wiedzy o społeczeństwie, biologii, geografii, fizyki, chemii, informatyki, wiedzy o sztuce wzięło udział prawie 17 tysięcy gimnazjalistów. Tylko 143 uzyskało tytuły laureatów. W tym gronie znalazła się Julia Wdowińska laureatka Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, uczennica klasy 3A Gimnazjum nr 3 z oddziałami integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pabianicach. Julii towarzyszyła nauczycielka chemii p. Wacława Czyżewska oraz rodzice.
Zwycięzcom i wyróżnionym gimnazjalistom, a także ich opiekunom pedagogicznym, najlepsze życzenia i wyrazy uznania złożyli łódzki kurator oświaty Jan Kamiński, wicewojewoda łódzki Jarosław Klimas, przedstawicielka Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi - zastępca kierownika Wydziału Sprawdzianów, Egzaminów Gimnazjalnych i Matur - Joanna Kowalska, dyrektor Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi - Krzysztof Jurek oraz Janusz Jan Moos - dyrektor Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, które jest współorganizatorem konkursów.

tekst i foto: Wacława Czyżewska