Powiatowy Konkurs "Energia odnawialna - szansą przyszłości"
Dnia 20 marca 2015 w Zespole Szkół nr 2 w Pabianicach odbył się etap finałowy Powiatowego Konkursu "Energia odnawialna - szansą przyszłości". W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum: Aleksandra Zakrzewska, Alicja Staszek i Jakub Kisielewicz. Uczniów przygotowywały do konkursu p. Katarzyna Jurek i p. Ewa Widz. Finaliści odpowiadali na pytania dotyczące rodzajów, źródeł  i sposobów pozyskiwania energii odnawialnej. Uczestniczyli również w warsztatach i prelekcjach dotyczących zagadnień działania kolektorów słonecznych, instalacji off-grid, konwersji fotowoltaicznej itp. Zespół Szkół nr 2 prowadzi nabór do klasy o profilu: Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Rozpoczynając naukę w tej klasie można poszerzyć swoje wiadomości z dziedziny odnawialnych źródeł energii i zostać technikiem w tym zawodzie.
Nasza uczennica Alicja Staszek z klasy 3H zdobyła 3 miejsce w konkursie otrzymując nagrody rzeczowe i dyplom z ręki pana starosty Krzysztofa Habury.