Ogólnopolski Konkurs wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły
W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły: Krystian Paszkiewicz, Magdalena Czestkowska i Julia Fijołek wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II dla uczniów gimnazjum – „Papież Słowianin”. Uczniów do konkursu przygotował p. Marek Słowik.
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Julia Fijołek z klasy 3b.
Etap wojewódzki odbył się 5 marca w kuratorium w Łodzi, a 11 czerwca w Muzeum Miasta Łodzi odbyła się gala finałowa, na której rozdano nagrody uczestnikom etapu wojewódzkiego i ogólnopolskiego. Wszyscy laureaci etapu ogólnopolskiego otrzymali nagrody główne, którymi były laptopy.
Gorąco zachęcamy uczniów naszej szkoły, aby w przyszłym roku wzięli udział w tym konkursie oraz pogłębili swoją wiedzę na temat życia Naszego Wielkiego Rodaka.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy.

tekst i foto: Marek Słowik