Piknik dla Dzieci "Bądźmy razem"
 Dzień Dziecka to specjalne święto. To dzień, w którym każde dziecko powinno czuć się wyjątkowo, dzień, w którym każda dziecięca buzia powinna być uśmiechnięta.
Żeby temu wyzwaniu sprostać Caritas Archidiecezji Łódzkiej zorganizował Piknik dla Dzieci "Bądźmy razem". W dniu 02.06. 2015. Szkolne Koło Caritas wzięło udział w festynie , który odbył się w Parku im. Józefa Piłsudskiego na Zdrowiu w Łodzi przy muszli koncertowej (obok ZOO).
Organizator Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego zadbał o liczne atrakcje: cyrkowe miasteczko, wielką grę planszową, malowanie buzi, konkursy z nagrodami, gry i zawody sportowe, pokazy ratownictwa i wiele niespodzianek. Był popcorn, wata cukrowa i hot dogi na ciepło w porze obiadowej. Zwieńczeniem całości uroczystości był finałowy koncert muzyczny połączony ze wspólną zabawą. Podczas całego pikniku wszystkim wolontariuszom towarzyszyła radość i beztroska zabawa.
Nasi wolontariusze wzięli udział w IV Biegu Charytatywnym. .Bieg nie był biegiem po zwycięstwo, ważny był udział, zwyciężał w nim każdy, kto docierał do mety, a liczył się przede wszystkim szlachetny cel czyli zdobycie funduszy na,, bilet dla brata ’’ze wschodu na ŚDM w Krakowie w 2016 r.
Na zakończenie festynu każdy uczestnik otrzymał paczkę ufundowaną przez jedną z ogólnopolskich sieci handlowych Biedronkę.

tekst i foto: Agnieszka Krzysztofik