Powiatowy Konkurs Fizyczny pod patronatem Starosty Pabianickiego
W dn. 5.05.2015 odbył się Powiatowy Konkurs Fizyczny pod patronatem Starosty Pabianickiego p. Krzysztofa Habury. Konkurs zorganizowali nauczyciele fizyki Gimnazjum nr 3 w Pabianicach. Konkurs odbył się po raz 16. Tematyka obejmowała działy, w których występowała siła i taki też był temat konkursu – „Siły i skutki ich oddziaływań”. Uczestnicy musieli rozwiązać test wielokrotnego wyboru oraz 5 zadań otwartych. W konkursie uczestniczyło 18 uczniów z 6 gimnazjów Powiatu Pabianickiego. Miło nam zakomunikować, że I miejsce zajęli wspólnie uczeń naszej szkoły z klasy 2a – Mateusz Moskwin i Artur Krawczyk z Gimnazjum nr 1, drugie miejsce zajął Kacper Kopycki z kl. 3 h Gimnazjum nr 3, a trzecie miejsce zajęli uczniowie Daniel Kotkowski z Lutomierska i Daniel Piątkowski z Piątkowiska. Nauczycielem Mateusza jest p. Bożena Szczecińska, a Kacpra p. Zofia Tuzikiewicz. Gratulacje dla laureatów i ich nauczycieli.

tekst i foto: Bożena Szczecińska