Projekt edukacyjny pt. Jak zorganizować turniej szkół podstawowych w mini piłkę koszykową dla chłopców klas IV i młodszych „ TRÓJKA KOSZ 2015”
W dniu 15 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się turniej szkół podstawowych w mini koszykówce dla chłopców klas IV i młodszych „Trójka kosz 2015”.
Turniej został zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego przez uczniów z Gimnazjum nr 3 przy współudziale Szkoły Podstawowej nr 3 w Pabianicach.
Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała p. Dorota Lewandowska koordynator projektu i p. Ewa Gralak SP 3 jako gospodarz turnieju.
Uczniowie: Dawid Wisławski i Franciszek Błoch z klasy 2e realizujący projekt w czasie trwania turnieju pełnili rolę prezenterów zawodów jak i sędziów. Również w rolę sędziów wcielili się koledzy z klasy 3ds trenujący koszykówkę w Pabianickim Klubie Koszykówki 99.
W rozgrywkach wzięły udział drużyny z SP 1 , SP 5, SP 14 oraz gospodarz turnieju - SP 3. Turniej został rozegrany systemem ,,każdy z każdym".
Mecze były bardzo zacięte i miały wyrównany poziom. Uczestnicy zawodów walczyli do samego końca , walka między nimi była bardzo zacięta ale wszyscy zawodnicy przestrzegali zasady fair- play na co szczególnie zwracali uwagę sędziowie. Po zakończeniu wszystkich meczy odbyło się podsumowanie i zakończenie turnieju. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła SP 14, drugie miejsce SP 3, trzecie miejsce SP 1 i czwarte miejsce SP 5.
Nagrody w postaci dyplomów, medali i nagród rzeczowych ufundowali: Urząd Miejski i Rada Rodziców SP 3.
Każda z drużyn dostała dyplom za udział w turnieju. Miejsca jeden-trzy otrzymały medale, a na koniec każdy uczestnik otrzymał piłkę do koszykówki.

Duże podziękowania kierujemy na ręce nauczycielki wychowania fizycznego SP3 p. Ewy Gralak za pomoc i możliwość zorganizowania turnieju w Szkole Podstawowej nr 3 w Pabianicach.
Dziękujemy również uczestnikom zawodów za chęć wzięcia w nich udziału i trud włożony w realizację zadania.

tekst i foto: Dorota Lewandowska