Przedstawienie „Królewna Śnieżka”
30 kwietnia w naszej szkole, jak co roku, wystawiane było przedstawienie dla uczniów szkół podstawowych integracyjnych, a także przedszkoli. Nasi aktorzy - uczniowie klas trzecich oraz tancerze przygotowywali je od wielu tygodni, pod czujnym okiem pani Izabeli Zakrzewskiej oraz Moniki Jaworskiej. Przedstawienie to unowocześniona wersja dobrze znanej nam wszystkim baśni braci Grimm pt.: „Królewna Śnieżka”. Bajka była tym oryginalniejsza, że zaczerpnięto w niej wiele elementów ze współczesności. Zła macocha uprawiająca fitness i stale uczęszczająca na zabiegi chirurgii plastycznej czy książę, który zawsze nosi przy sobie laptopa, to tylko niektóre z zabawnych, nowoczesnych akcentów w „Królewnie Śnieżce”. Przedstawienie przypadło do gustu nie tylko przedszkolakom czy uczniom podstawówki, ale także naszym gimnazjalistom, którzy zostali na nie zaproszeni. Jako najbardziej atrakcyjną scenę wybierano jednogłośnie występ chłopaków tańczących Jump Style, za ulubioną postać najczęściej wybierano tytułową Śnieżkę (Kasia Kloze). Uczniowie oraz ich opiekunowie, którzy mieli okazję oglądać to przedsięwzięcie, stwierdzili, że było ono zarówno zabawne, jak i wzruszające oraz romantyczne. W pewnym momencie powiało nawet grozą.
Udało nam się przeprowadzić krótki wywiad z odtwórczynią roli Śnieżki -€ Kasią Kloze (klasa III g). Nie było to łatwe zadanie, z uwagi na to, jak zapracowani są ostatnio nasi aktorzy. Po świetnym debiucie w „Królewnie Śnieżce” wielu z nich dostało angaż w najnowszych hollywoodzkich produkcjach.
1.Dlaczego zdecydowałaś się wziąć udział w tym przedstawieniu? Gdzie dowiedziałaś się o tym, że będzie wystawiane?
Kasia: O przedstawieniu dowiedziałam się z komunikatu, nadawanego przez szkolny radiowęzeł. Zdecydowałam się zagrać, ponieważ od zawsze lubiłam występować, jest to także pewnego rodzaju rozrywka.
2.Czy brałaś udział w podobnym przedstawieniu w gimnazjum?
Kasia: Nie, w gimnazjum nie grałam jeszcze w żadnym przedstawieniu.
3.Kto przygotował Twój strój?
Kasia: Kupiłam sukienkę, ale moja mama trochę ją przerobiła, doczepiła do niej kwiatki itd.
4.Wydaje mi się, że nie masz problemu z poruszaniem się po scenie w rytm muzyki. Czy uczyłaś się kiedyś tańczyć?
Kasia: Trzy lata tańczyłam hip-hop.
5.Jak czujesz się podczas przedstawienia? Miewasz tremę?
Kasia: Na samym początku się bardzo stresuję, zwłaszcza gdy przychodzi widownia i nas ogląda, ale na próbach jest w porządku. Miła atmosfera, fajni ludzie. Gra się wtedy naprawdę dobrze.
6.Ile czasu zajęło ci nauczenie się tekstu?
Kasia: W domu nie uczyłam się go w ogóle. Dużo ćwiczyliśmy na próbach i w ten sposób zapamiętałam.
7.Czy podoba ci się twoja rola? Utożsamiasz się z odgrywaną przez ciebie postacią?
Kasia: Bardzo mi się podoba, ponieważ jest dużo tekstu i mam co robić na scenie. W rzeczywistości jednak nie jestem podobna do Śnieżki.

W przedstawieniu udział wzięli:
Śnieżka - Katarzyna Kloze III g, książę – Krystian Paszkiewicz III c, krasnoludki - Albert Herman III h, Weronika Jeżowska III a, Aleksandra Kozieł III g, Patryk Kucharski III g, Natalia Makowska III i, Kamil Wojciechowski III h, Iga Zielińska III h, macocha – Alicja Staszek III h, myśliwy – Hubert Górka III h, lustro – Anna Wajszczyk III i, wilk – Patryk Janczyk III h, sprzątaczki – Iga Zielińska i Weronika Jeżowska; oprawa muzyczna – Aleksandra Zakrzewska III c; tancerze z reklamy: Dawid Pawluk IIg, Adrian Ślipski IIg, Mateusz Kowalczyk II g, Patryk Brożyński II g; narratorki: Klara Chmielewska III g, Julia Wdowińska III a; autorka układu tanecznego: Julia Wdowińska.
Wszystkich uczniów klas pierwszych oraz drugich serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w podobnym przedstawieniu już za rok! Mamy nadzieję, że również uczniowie, mający dopiero rozpocząć naukę w naszym gimnazjum, zechcą zaprezentować się na scenie ze swoim talentem aktorskim czy też tanecznym! Naprawdę warto!

tekst i foto: Agnieszka Mackiewicz III c