VII Archidiecezjalny Turniej Koszykówki pod hasłem „Sport drogą do Boga”
W sobotę 16 maja w gmachu Katolickiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im Jana Pawła w Łodzi odbył się VIII Archidiecezjalny Turniej Koszykówki pod hasłem „Sport drogą do Boga”, którego organizatorem jest Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Łódzkiej. Reprezentacja naszego Gimnazjum była bezkonkurencyjna i zdobyła I miejsce.
Naszą szkołę w turnieju reprezentowała drużyna w składzie:
Kamil Wojciechowski 3H - kapitan
Konrad Urbański 2E
Szymon Rogoziński 2G
Mikołaj Kiel 3A
Piotr Łągiewczyk 3D
Kacper Kozak 3G
Patryk Kucharski 3G
Janek Streit-Wlaźlak 3G
Hubert Grala 3H
Dawid Krac 3H

Drużynę przygotowała pani Dorota Lewandowska, a opiekunami podczas meczu byli pan Marek Słowik i pani Ewa Włodarczyk.
Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej Eucharystii. W drugiej część Turnieju uczniowie rywalizowali w sali gimnastycznej o puchar Duszpasterza Sportowców Archidiecezji Łódzkiej - ks. Pawła Miziołka. Do Turnieju Koszykówki przystąpiło 90 uczniów z łódzkich szkół i nasza drużyna z Pabianic.
Turniej był okazją, aby ukazać, że sport jest dla młodego pokolenia jedną z dróg wiodących do Boga. W czasie takich wyjątkowych lekcji religii i wychowania fizycznego jednocześnie, uczestnicy przez rywalizację sportową w duchu fair play uczą się okazywać szacunek dla bliźniego i samego siebie.

tekst i foto: Marek Słowik