IV Turniej Strzelecki pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Pabianic
10 kwietnia br. w Pabianickim Klubie Sportów Ogólnowojskowych Ligi Obrony Kraju „Walter” odbył się IV Turniej Strzelecki pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Pabianic. W zawodach uczestniczyło 46 zawodników z 13 szkół z powiatu pabianickiego.
W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 14 w Pabianicach. Indywidualnie najlepszy wynik uzyskał uczeń tej szkoły Przemysław Przybylski.
W poziomie szkół gimnazjalnych zwyciężyło Gimnazjum nr 1 w Pabianicach. W konkurencji PPN 10 najlepiej strzelał uczeń tej szkoły Konrad Papiernik, a w konkurencji KPN 10 uczennica naszej szkoły Agata Wnuk.
Wśród szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Zespół Szkół nr 2 w Pabianicach. Indywidualnie zwyciężyli uczniowie tej szkoły Patryk Wicik (KPN 10) i Wiktor Jakubiec (PPN 10).
17 kwietnia br. na terenie naszej szkoły odbyło się uroczyste rozdanie nagród. Szkoły otrzymały pamiątkowe puchary, a najlepsi zawodnicy upominki. Nagrody ufundował Prezydent Miasta Pabianic, zaś puchary Dyrektor Gimnazjum nr 3 pan Włodzimierz Stanek.
Turniej zorganizowali nauczyciele naszej szkoły panowie Tomasz Madaliński i Andrzej Pasiński.
Organizatorzy serdecznie dziękują Pani Katarzynie Wiśniewskiej i Panu Bolesławowi Wiśniewskiemu za pomoc w przeprowadzeniu turnieju oraz Pani Wioletcie Sobieraj za muzyczną oprawę uroczystości rozdania nagród.

tekst: Tomasz Madaliński