„Deutsch- Wagen –Tour” w Gimnazjum nr 3
Gimnazjum nr 3 w Pabianicach uczestniczyło w ogólnopolskim projekcie realizowanym przez Instytut Goethego. Projektowi patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.
„Deutsch- Wagen –Tour” to po prostu kolorowy niemiecki z dostawą do ucznia !
Celem projektu jest promocja nauki języka niemieckiego wśród dzieci i młodzieży. Warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie klas 2D, 3C, 3F i 3G, odbyły się 11 marca 2015 r.w sali 12. Lektor języka niemieckiego – pani Justyna Wichłacz przeprowadziła wyjątkowe zajęcia oparte na niekonwencjonalnych metodach nauczania, które zostały entuzjastycznie przyjęte zarówno przez prymusów, jak i tych uczniów, którzy potrzebują zachęty do nauki. Obserwatorami warsztatów była Dyrekcja szkoły i nauczyciele germaniści.
Uczniowie ochotniczo powtarzali słownictwo dotyczące zwierząt, części ciała, części garderoby i utrwalali wiedzę na temat niemieckich „Bundesländer“. Ale wyjątkowo miło młodzież przyjęła piosenkę „Wackel mit dem Po”, podczas której miała okazję trochę pośpiewać i potańczyć. Okazało się, że nauka języka niemieckiego to naprawdę nic trudnego.
Animatorka zajęć miała także okazję uczestniczyć w podsumowaniu konkursu z języka niemieckiego, którego hasłem było: „Was ist typisch Deutsch?
Opiekunem projektu była p. Ewa Włodarczyk.

Więcej informacji o projekcie: http://www.deutsch-wagen-tour.pl/