Wernisaż prac plastycznych
W czwartek, 28 maja 2015r. o godzinie 16:00, odbył się wernisaż prac plastycznych w Gimnazjum nr 3 w Pabianicach. Na tegorocznej wystawie można było obejrzeć prace utalentowanych uczennic z naszej szkoły: Olga Mizgier z klasy III B, Natalia Goryjowska z klasy III C oraz Weronika Fąnkowska z klasy II E.

Słowo wstępne wygłosił dyrektor Gimnazjum nr 3, Włodzimierz Stanek. Pochwalił młode i niezwykle utalentowane artystki, życząc im dalszej i wytrwałej pracy, gdyż efekty są piorunujące. Podziękował także wszystkim zebranym za przybycie i wspólne zorganizowanie wystawy. Nie mogło również zabraknąć wicedyrektor Ilony Paszkiewicz oraz Pani Beaty Debich, nauczycielki plastyki oraz zajęć artystycznych w naszej szkole. Zagościli również inni nauczyciele i uczniowie.

Każdej autorce prac wręczono kwiaty oraz zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Organizatorzy przygotowali dla gości mały poczęstunek, a uczestnicy wernisażu mogli podziwiać prace wykonane różnymi technikami.

Wernisaż dostarczył twórcom niezastąpioną satysfakcje, dzięki której mogą po raz kolejny podzielić się z innymi swoim talentem artystycznym. Wszyscy uczestnicy bez wątpienia zgadzają się, że tegoroczny wernisaż zapewnił im wiele niezapomnianych wspomnień i wrażeń.

Artystki miały idealną okazję do wymiany doświadczeń, odczuć oraz opinii z innymi. Trzeba również pamiętać, że zorganizowane spotkanie wzbudziło w artystkach ogromną motywację do dalszej i wytrwałej pracy.

tekst i foto: Kaja Lewińska