Wykład otwarty z fizyki
W dniu 25 marca 2015 r. grupa uczniów naszego gimnazjum wysłuchała wykładu dr Pawła Kowalczyka pt: "Magiczny świat wokół nas". Wykład odbył się w auli Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego. Mottem przewodnim było wykazanie, że nasz świat jest tak samo magiczny jak ten, w którym żyje Harry Potter - bohater cyklu powieści J. K. Rowling. Prelegent pokazywał przykłady zaawansowanych technologicznie współczesnych urządzeń, które już dzisiaj pozwalają realizować marzenia o czapce niewidce, magicznych różdżkach, mitycznych istotach, teleportacji, samojezdnych pojazdach oraz dziwacznych maszynach liczących a może i myślących.
Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki fizyki p. Bożena Szczecińska i p. Zofia Tuzikiewicz.