Wycieczka klas integracyjnych do Oświęcimia, Zakopanego i Krakowa
W dniach 12-15 maja 2015 roku uczniowie klas: Ia, IIc, IId i IIh uczestniczyli w wycieczce do Oświęcimia, Zakopanego i Krakowa.
Pierwszego dnia odwiedziliśmy miejsce szczególne – Muzeum Auschwitz-Birkenau. Uczniowie mieli okazję poznać wstrząsającą historię, zasady funkcjonowania obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Pod ścianą straceń gimnazjaliści zapalili znicz, by uczcić pamięć ofiar.
Kolejne dwa dni podziwialiśmy uroki Tatrzańskiego Parku Narodowego m.in. Morskie Oko i Dolinę Strążyską.
W drodze powrotnej zawitaliśmy do Krakowa, gdzie młodzież zwiedziła Stare Miasto, a w tym:
Barbakan, Sukiennice, Kościół Mariacki, Collegium Maius i Wawel.
Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowały p. W.Czyżewska, p. E.Szkudlarek, p. I.Szkudlarek oraz p. U.Węgrzyn-Skrzydlewska.

tekst i foto: Urszula Węgrzyn-Skrzydlewska