XVI Wrześniowy Bieg Przełajowy
W dniu 18.09.2015r. odbył się w Parku Wolności XVI Wrześniowy Bieg Przełajowy pod patronatem Starosty Pabianickiego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy 15 Pułku Piechoty „Wilków”. W ten sposób upamiętniono bitwę z Kampanii Wrześniowej stoczonej w obronie Pabianic przez 15 Pułk Piechoty „ Wilków”.
Po części oficjalnej rozpoczęły się zmagania sportowe, które zawsze przynoszą wiele emocji. Nasze Gimnazjum zaprezentowało się bardzo dobrze. Zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców triumfowali nasi uczniowie: Klaudia Beze 1c i Dawid Kalisiak 3f, ponadto wśród dziewcząt Mariola Dzikowska zajęła III miejsce, a Natalia Janitzka była VIII. Wszyscy zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego w Uniejowie (02.10.2015)
W klasyfikacji drużynowej nasze dziewczęta wygrały, zajmując I miejsce w Powiecie, a chłopcy zostali wicemistrzami, zajmując II miejsce w Powiecie.
Reprezentacja dziewcząt, pod kierunkiem p. A. Stępińskiej i p. D. Gwiazdowskiej wystąpiła w składzie: