A Christmas bus trip around London
W dniu 21.12.2015 roku w Gimnazjum nr 3 odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego pt. 'A Christmas bus trip around London', opiekunami którego były panie Milena Kęcik oraz Sylwia Pelizg. Na samym początku przewodnicy oprowadzili turystów po Londynie pokazując oraz opowiadając o najsławniejszych zabytkach tj. Big Ben czy London Eye. Następnie turyści wyruszyli w podróż do Muzeum Historii Naturalnej typowym, dwupiętrowym, angielskim autobusem, gdzie podziwiano m.in. szkielet człowieka, wielkiego dinozaura i mumię.
Nie mniej prawdziwą sensacją była wizyta na dziedzińcu Pałacu Buckingham, gdzie turyści spotkali samą Królową Elżbietę. Królowa zaprosiła wszystkich na herbatkę do pałacu oraz opowiedziała o swoich obowiązkach, trzymając na rękach swoją maleńką prawnuczkę Charlotte Elizabeth Dianę.
Następnie odtworzone zostały filmiki-wywiady, podczas których nasze nauczycielki rozmawiały z obywatelami Anglii. Po ich obejrzeniu przeprowadzony został quiz, podczas którego zaproszeni uczniowie otrzymali słodkie nagrody za poprawne odpowiedzi. Następnym punktem przedstawienia była krótka opowieść na temat londyńskiego metra i pokaz pamiątek z Londynu.
Na sam koniec odbył się koncert grupy One Direction, który wszystkim bardzo się spodobał. Całe przedstawienie nagrodzone zostało gromkimi brawami przez widzów.

W przedstawieniu udział wzięli:
- przewodnicy po Londynie - Julia Mackiewicz 1Ai, Aleksandra Ostojska 1Ai
- turyści - Weronika Sławek 1Ai, Oliwia Oleszko 1Ai, Gabriela Banasik 1Ai, Weronika Kopeć 1Ai
- królowa - Michalina Ulas 1Ai
O metrze opowiadała:
- Martyna Sacewicz 1Ai
Quiz przeprowadziły:
- Weronika Sławek 1Ai
- Gabriela Banasik 1Ai
W koncercie One Direction wystąpiły:
- Martyna Sacewicz 1Ai
- Julia Mackiewicz 1Ai
- Gabriela Banasik 1Ai
- Weronika Kopeć 1Ai

Za obsługę multimediów oraz prezentację odpowiedzialni byli:
- Jakub Miller 3E
- Franciszek Błoch 3E

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

tekst i foto: Milena Kęcik