Kolorowa Chemia
W dniu 20 listopada 2015r odbyły się w naszej szkole lekcje „Kolorowej Chemii”, w których uczestniczyli uczniowie klas trzecich. Zajęcia w formie pokazu zostały przygotowane i zaprezentowane przez pracowników naukowych Wydziału Chemii Uniwersytetu Łódzkiego dr hab. Magdalenę Małeck± i dr Piotra Seligera. Mieli¶my okazję zobaczyć reakcję otrzymywania „sztucznej krwi”; podziwiali¶my ogród, w którym rosły różnokolorowe kryształy; poznali¶my tajemnicę „atramentu sympatycznego” i sztuczki stosowane przez iluzjonistów. Niektórzy z naszych uczniów mieli okazję do dmuchania balonów za pomoc± sody i kwasu octowego. Pokaz bardzo nam się podobał i  był dla wszystkich ciekawym i inspiruj±cym przeżyciem.

tekst i foto: Dorota Tosik