Święto Edukacji Narodowej
We wtorek - 13.10.2015 r. - odbyła się uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej. Wtedy też uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności gimnazjalnej.
Podczas uroczystości pan dyrektor- Włodzimierz Stanek - złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim obchodzącym święto: nauczycielom, nauczycielom- emerytom, uczniom, administracji i obsłudze, a także wyraził podziękowanie pracownikom za osiągnięcia dydaktyczne (nagrody).
Całe spotkanie, prowadzone przez Oliwię Elsner z kl. III H i Piotra Florczuka z kl.IIE, uświetniły występy uczniów naszej szkoły w programie zatytułowanym: „Wielu pozytywnych emocji w koncercie życzeń”. Były to: pięknie deklamowane wiersze, żywiołowe piosenki śpiewane przez szkolny chór, instrumentalne wykonania utworów muzycznych oraz nowoczesny taniec grupy DS RAZ.
Nad przygotowaniem uroczystości czuwały panie: Liliana Olejnik, Małgorzata Brzezińska, Wioletta Sobieraj, dekorację wykonała pani Anna Suchecka.

tekst: Małgorzata Brzezińska