Prelekcja na temat bezpiecznych zasad obchodzenia się z fajerwerkami
14.12.2015 w Gimnazjum nr 3 odbyła się prelekcja na temat podstaw prawnych oraz bezpiecznych zasad obchodzenia się z fajerwerkami. Akcja przeznaczona była dla uczniów Gimnazjum nr 3 oraz wybranych klas szóstych ze szkół SP 3, SP 8 i SP 5. Organizatorami akcji były Straż Miejska oraz Urząd Miejski. Termin przeprowadzenia zajęć dla uczniów nie był przypadkowy. To właśnie w grudniu przy Sylwestrowych szaleństwach dochodzi do największej liczby wypadków spowodowanych przez brak znajomości zasad bezpieczeństwa dotyczących materiałów pirotechnicznych. Po części teoretycznej firma zajmująca się zawodowo fajerwerkami zorganizowała pokaz praktyczny. Odpalane były różne typy petard i rakiet. W trakcie pokazu prelegent ze Straży Miejskiej omawiał właściwy sposób zachowania w danej sytuacji. Od strony bezpieczeństwa nad uczniami czuwała Straż Pożarna, która zabezpieczyła teren pokazu.