Przedstawienie jasełkowe dla naszych uczniów
W środę 13 stycznia odbyły się cztery spektakle, w których większość klas mogło obejrzeć i wysłuchać przedstawienia jasełkowego, przygotowanego przez uczniów naszej szkoły. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca schronienia. Do nich to i do  małego Jezuska przybyli honorowi goście  ze wschodu -  trzej mędrcy - królowie , składający dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenę z życia Marii, Józefa , mędrców, Heroda  przeplatana była kolędami i pastorałkami. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli jak i zaproszonej młodzieży. Na zakończenie publiczność zaproszona została do wspólnego śpiewu oraz do nauki tańca przy pieśni " Raduje się dusza". W dzisiejszych przedstawieniach udział wzięli:
Narrator:  Martyna  Tokarczyk
Posłaniec: Monika Gorzeń
Maryja: Sara Małkus, Nikola Witmajer
Józef:  Adam Jeżewski
Człowiek ubogi: Patrycja Lewowska
Handlarz:  Paweł Kisiel
Gospodarz:  Daria Tokarczyk
Kapłan:  Mikołaj Królikowski
Anioły: Julia Mackiewicz, Ola Muszyńska, Marika Bartkiewicz,  Nikola Bartkiewicz,  Martyna Sacewicz, Julita Grabarz
Królowie:  Marcin Gilski, Ola Talarska, Wiktoria Strzelecka
Herod: Kacper Beze
Tancerki - Dworzanki: Maria Cipińska, Daria Tokarczyk, Sara Małkus, Nikola Witmajer
Diabły: Kamil Hornik, Weronika Gajzler
Śmierć: Oliwia Wolanowska
.
Chór:  Zuzia Bartłomiejczyk, Julia Ścibór, Wiktoria Kraska, Weronika Modrzejewska, Klaudia Olejnik, Zuzia Buczyńska, Paulina Rydzyńska, Patrycja Frątczak, Marysia Zarzycka, Iga Adach, Sandra Łamek, Oliwia Elsner, Sandra Nowak, Patrycja Biesiada.
Zespół muzyczny w składzie:
Altówka - Ania Andrzejewska,
Flet  - Julia Hanke,
Bongosy - Mateusz Majzer,
Gitara - p. Wioletta Sobieraj.

Nad przygotowaniem jasełek czuwali nauczyciele pani Agnieszka Krzysztofik, pan Marek Słowik, pani Wioletta Sobieraj. Scenografię zaprojektowała i przygotowała pani Anna Suchecka. Wszystkim występującym gratulujemy udanych występów i dziękujemy za ogromny wkład pracy, która zaowocowała tak pięknym przedstawieniem.

tekst i foto: Wioletta Sobieraj