Projekt edukacyjny „Jak promować języki obce?”
W związku z „Europejskim Dniem Języków Obcych” w dniu 05.10.2015 r. został zrealizowany projekt edukacyjny „Jak promować języki obce?”, którego opiekunami były p. Sylwia Pelizg i p. Milena Kęcik. Na prezentacje zaproszone zostały klasy: 1a, 1b, 1f, 1g, 2a, 2d. W programie Dzień Dobry Gimnazjum widzowie uświadomili sobie jak ważną umiejętnością jest porozumiewanie się w rożnych językach obcych. Dzięki prezentacji mieli możliwość bliższego zapoznania z ideą Europejskiego Dnia Języków Obcych, podczas której prezenterzy ukazali wiele korzyści płynących z uczenia się języków obcych. Prezentacja okazała się być nie tylko pouczająca, ale również dała wiele radości, zarówno prezenterom, jak i widzom. Widownia świetnie się bawiła oglądając wywiad ze słynnym Francuzem, mini quiz językowy oraz biorąc udział w konkursie poligloty, gdzie miała sposobność zapoznania się z brzmieniem rożnych języków. Prezentacja została ukoronowana występem raperów zachęcających widzów do nauki języków obcych. Na koniec uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy na łączniku, która prezentowała różne pamiątki z zagranicznych wycieczek.

W przedstawieniu udział wzięli:
Jeżewski Adam 2b
Jeżewska Ewa 2b
Kisiel Paweł 2b
Szpytka Oliwia 2b
Kopa Maciej 3d
Malinowska Joanna 3d
Piotrowska Zuzanna 3d
Trzanek Michał 3d
Woch Norbert 3d
Domańska Oliwia 3b
Kobylarczyk Sandra 3b

foto: Natalia Kocik 3b
video: Marysia Byjoch 2d

Dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu za chęć wzięcia w nim udziału i trud włożony w realizację zadania oraz przedstawienie rówieśnikom efektu swojej pracy.

tekst: Sylwia Pelizg