Kino na Temat

Kino na Temat to cykl imprez tematycznych, dotyczących aktualnych tematów społecznych, ważnych dla młodzieży w wieku dorastania. 26 listopada uczniowie klas 3d, 3f, 2d, 1f uczestniczyli w spotkaniu, składającym się z wprowadzenia, projekcji filmowej oraz dyskusji. Cykl skierowany był do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.
Podczas spotkania uczniowie dowiadują się kim była Amy Winehouse, która z dnia na dzień stała się ikoną światowej muzyki. Poznają mechanizmy uzależnień, a przede wszystkim ich wpływ na życie. Zastanawiają się, czy można samemu wyjść z nałogu? Dowiadują się również, gdzie można uzyskać fachową pomoc.  Organizatorkami wyjazdu były: p. M. Brzezińska, p. M. Bielecka, p. M. Jaworska, p. L. Pietraszek i p. U. Węgrzyn-Skrzydlewska.

tekst i foto: Monika Jaworska