Dzień Papieski
 W niedzielę 11.10.15, po mszy świętej, z okazji Dnia Papieskiego, wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas pod opieką pani Agnieszki Krzysztofik sprzedawali papieskie kremówki w kościele pod wezwaniem św. Mateusza i św. Floriana. Od godziny 7.30 do 13.45 trzydziestu jeden wolontariuszy na zmiany pełniło dyżury w wyżej wymienionych kościołach, godnie reprezentując naszą szkołę. Wszyscy uczniowie , którzy wzięli udział w akcji zaprezentowali swoje wielkie zaangażowanie w sprawę oraz wykazali się duża kulturą osobistą . Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na działalność Szkolnych Kół Caritas i formację wolontariuszy Caritas oraz pomoc innym potrzebującym.

Te słodkości, wraz z popołudniową kawą lub herbatą, tak ulubione przez św. Jana Pawła II, były okazją do rodzinnych rozmów , rozważań nauki i myśli naszego umiłowanego Ojca Świętego.
Pamiętajmy iż, Jan Paweł II bardzo doceniał posługę wolontariuszy , nazywał ich nawet ,, głosem ubogich całego świata”.
Dziękując im za nieustanne zaangażowanie - równocześnie wzywał wszystkich:
- Niech Chrystus , Dobry Samarytanin , będzie wspaniałym wzorem dla każdego wolontariusza.
Życzę wszystkim wolontariuszom dużo odwagi i aby nigdy nie powstrzymywały was trudności dnia codziennego oraz życzę doświadczania dużo radości w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi.

Dziękuję
opiekun Szkolnego Caritas Agnieszka Krzysztofik

Oto lista uczniów naszej szkoły , która wzięła udział w tej akcji:
1. Aleksandra Grzelik 3a
2. Sara Małkus 2f