IV Rajd Szkolnych Kół Caritas
W czwartek 1 października 2015 wolontariusze z naszego gimnazjum wzięli udział w IV Rajdzie Szkolnych Kół Caritas. Wędrówka rozpoczęła się na skrzyżowaniu ulicy Inflanckiej ze Strykowską w Łodzi i przebiegała ścieżkami urokliwego Lasu Łagiewnickiego, a meta znajdowała się przy Klasztorze oo. Franciszkanów w Łagiewnikach.
Trasa rajdu obejmowała zwiedzanie Muzeum Stacji Radegast, z której byli wywożeni ludzie do obozów śmierci Chełm nad Nerem i innych likwidowanych gett w Polsce i Europie. Po muzeum oprowadził nas przewodnik, który ciekawie opowiedział nam historię tego miejsca. Następnie idąc szlakiem turystycznym doszliśmy do stawów na rzece Bzurze w Arturówku, gdzie odpoczęliśmy posilając się i podziwiając tamtejsze uroki. Mijając Hotel ,,Przaśniczka"  i Przystań Wodną doszliśmy do Rezerwatu Przyrody Lasu Łagiewnickiego. Idąc niebieskim szlakiem minęliśmy pałac Ludwika Heinzla i dotarliśmy na metę. Po zebraniu się wszystkich grup uczestniczyliśmy w polowej Mszy św. pod przewodnictwem ks. Dyrektora Archidiecezjalnego Caritasu. Na zakończenie rajdu przeszliśmy do ogrodów klasztornych, gdzie czekał na nas gorący posiłek i słodka bułka.
IV Rajd SKC był czasem intensywnego wypoczynku i integracji na łonie natury, a zarazem bardzo ciekawą lekcją historii i wspaniałym przeżyciem duchowym
w dużej wspólnocie wolontariuszy Caritasu.
Uczniowie naszej szkoły pomimo 9,5 km. trasy i szybkiego tempa nie okazywali zmęczenia a wręcz przeciwnie mieli dużo sił i zapału do śpiewu w drodze powrotnej w autokarze. Wszyscy wrócili do domu bardzo zadowoleni i wzbogaceni o nowe przeżycia oraz większą wiedzę historyczną dotyczącą okresu II wojny światowej.
Lista osób biorących udział w IV Rajdzie Szkolnych Kół Caritas

1. Aleksandra Grzelik 3a